top of page

HR blog

2016

Join our mailing list

Never miss an update

Recent Posts

Változások kezelése - miért jó?

  • Writer: Varga Borbála
    Varga Borbála
  • Mar 2, 2017
  • 2 min read

Először is köszönöm a türelmeteket, hiszen egy ideje nem tudtam bejegyzéseket írni, az életemben egy új fejezet kezdődött, ugyanis céget váltottam és minden erőmön azon voltam, hogy gyorsan intergáljam magam a szervezetbe, innen is inspirációt gyűjtve majd a további témákhoz.


Nagyon köszönöm a bizalmat, egyre többen olvassátok a cikkeket és kedvelitek a facebook oldalt is, ez mégtöbb inspirációt ad nekem majd a jövőben!


Az idén szeretnék folyamatosan cikkeket írni, problémákat boncolgatni és méginkább kiváncsi lennék a Ti véleményetekre, ötleteitekre, személyes tapasztalataitokra. Közös erővel még hatékonyabbá tudjuk tenni a problémák megoldását vagy segítünk egymásnak és együtt gondolkodunk a megoldáshoz vezető startégiákról.


Terjünk vissza a jelenlegi témánkhoz, a változásokhoz. Az általános gondolkodás a változásról, hogy azok mindig nehezek, nem könnyű feldolgozni az újdonságokat, félünk mások véleményétől, félünk saját magunktól, tehát összességében ritkán gondolkodunk pozitív irányba, ha meghalljuk a változás szót.


De mi is az, amit adhat nekünk egy változás?

Erőt, kitartást, tapasztalatot, sikert, rengeteg új élményt és tanulást. Mindekinek más elképzelése van arról, hogy miért nem akar változtatni, váltani, sokszor kényelmes nekünk az, amit megszoktunk, kiszámíthatóak a napi feladatok, ismerjük azokat a munkatársakat, akikkel dolgozunk, egyszóval ismerjük a szervezet azon részét, ahol tevékenykedünk.

Miért nem merünk/akarunk meghozni egy döntést, letenni a lantot és változtatni? Meddig mehetünk el, mikor van az a pont, amikor már nem birjuk a nyomást és érezzük, hogy a helyzet túl rossz hatással van az életünkre? És, ha már itt tartunk, akkor mitől félünk?


Munkáltatók nagy része, mint már említettük nem igazán foglalkozik olyan kérdésekkel, hogy miért nem érzik jól magukat a kollégák egy adott munkakörben, vagy hogy mi a véleményük a munkáról, mi az, ami zavarja őket, mi az, amiben szeretnének fejlődni, mit tudnának segíteni a folyamatok fejlesztésében és a többi. Miért nem? Ennek sok oka lehet, szervezettől függ általában, de a leggyakoribb az idő hiánya, a motiváció hiánya vagy a meglévő személyes benyomás egy adott munkatársról.



Ne féljünk az új szituácioktól, emberektől, feladatoktól és a hozzájuk tartozó felelősségről, ugyanis minden változás jó, hiszen tanulhatunk belőle, fejlődhetünk, még jobban megismerhetjük saját magunk határait, gyengeségeit és erősségeit!

Fontos abból a szempontból is, hogy ha megtesszük ezt a lépést, akkor nagyobb lesz az önbecsülésünk, ugyanis megoldunk egy olyan problémát, ami már régóta nyomta szivünket.


Ami nagyon fontos még a váltással kapcsolatban, hogy legyen mindig átgondolt, ne hirtelen döntés eredménye legyen.


Vannak olyan problémák, amik az adott szervezetben is megoldhatóak, megfelelő kommunikációval, viselkedés változtatással vagy akár egy apró dolog újragondolásával is. Tehát először vizsgáljuk meg, hogy mit tehetünk azért, hogy jobban érezzük magunkat a munkahelyünkön!


Várom személyes véleményeiteket a témával kapcsolatban, kiváncsi lennék ti ebben a helyzetben milyen döntéseket hoztatok, annak mi volt az eredménye vagy akár a mostani helyzetben hogyan érzitek magatokat!


 
 
 

Comments


Archive
Search By Tags

© 2016 by HR másképp. Proudly created with Wix.com

  • Grey Facebook Icon
bottom of page